Site icon Lebloy

Estetik Doktoru Web Tasarımı

Estetik ekimlerinin web tasarım süreçlerinde hekimin operasyonlarını yönettiği alanları listeleyerek içerik üretiminde kullanılacak anahtar kelimeler belirlenmelidir. Anahtar kelime belirlenme işlemlerinden sonra estetik doktoru web tasarımı işlemi başlar.

Estetik Doktoru Web Tasarımı Başlık Dağılımı

Başlık seçiminde karmaşıklıktan çok kategori mantığı ile ilerlemelidir. Menü barını sayfalarla doldurmadan kısaca kategorilendirmeyle hastanızı ilgili başlığa yönlendirmelisiniz. ÖRNEK dizilim şu şekilde olabilir;

Estetik Doktoru Web Tasarımı Görsel Seçimi

Estetik hekimlerinin kullandığı görsellerde dikkat etmesi gereken önemli hususular vardır. Bu hususlar görselin kalitesinden, teknik SEO kısımlarına kadar detaylıdır. Fotoların kullanımının hukuki boyutu incelenmelidir. Başlıca dikkat edilmesi noktalar şunlardır;

Estetik Doktoru Web Tasarımı Görsel Düzeni Nasıl Olmalıdır

Estetik Doktoru Logo Seçimi

Hangi kategoride olursa olsun karmaşık okunması güç doktor logosunun kullanılmaması gerekmektedir. Günümüz dünyasında küresel çaptaki tüm markalar sadeleşme trendine girmişken karmaşık illüstrasyon çizimlerini logonuzda kullanmamalısınız. Logonuzu siyah beyaz mavi gibi farklı renklerde kullanmanız gerekebilir. Bu yüzden logo tasarımında renklerin değişmesine mani olmayacak çizimleri logo tasarımcınızdan talep ediniz. Mümkünse logo tasarımcınızdan çizimlerin SVG, EPS, PDF veya AI formatlarından en az bir tanesini usb belleğinizde veya bulut tabanlı diskinizde daha sonra kullanmak üzere kayıt altında bulundurunuz. Logonuzun yanında internet sayfanızda kullanmak üzere “favicon” görseli de kullanılacağından tasarımcınızdan talep ediniz.

Estetik Doktoru Video Çekimleri

Estetik doktorlarına başvuran insanların beklentileri kendilerini görece daha güzel hissetmektir. Bu hissiyatla beraber kişiler kendilerini daha iyi hissettirecek bu kişiyi tanımak ve kaygılarını gidermesini istemektedir. Bu konu estetik alanında faaliyet gösteren hekimlerin, hastalarına karşı bilgilendirici ve tatmin edici açıklama yapma hissiyatını beraberinde getirmektedir. Çünkü operasyon gerginliği olan kişiler, operasyonu yapacak olan hekimi görmek alanında ne derece tanınır merak edecektir. Sizlerde hekim olarak yüzünüzü hastaların bilgi alabileceği mecralarda göstererek onları bir anlamda sakinleştirmiş olursunuz.

Video Çekiminin Önemi

Estetik Doktoru Web Tasarımı İletişim Yöntemleri

Hastalar online ortamlarda sizi bulduktan iletişime geçmek isteyecektir. Bu aşamada sizin ulaşılabilir olmanız hastanın sizi arama süresini kısaltmanız çok önemlidir. Minimum data verisi toplayarak en fazla 3 tıklamayla telefon numaranıza veya Whatsapp bağlantı linkinize tıklayarak sizlere ulaşabilmelidir. İletişimde ki diğer bir yöntem formdur. İletişim formu doldurtarak kendilerinden istediğiniz bilgilerle kayıtlı telefon numaralarına dönüş yapabileceğinizi bildirebilirsiniz. Tavsiye edilen yöntem doğrudan GSM numarası veya Whatsapp bağlantı linkidir.

Estetik Doktoru Web Tasarımı Seo Yönünden Nasıl Düzenlenmelidir

Başlık dağılımlarını verimli olması için anahtar kelime planlaması yapılarak düzenli içerik girilmesi gerekmektedir. Anahtar kelimelerin kopya olmaması için farklı kelimeler türetilerek yapılırsa web siteniz anahtar kelime çöplüğü olmaktan kurtulur. Verimli bilgilendirici içerikler eklenerek kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarmak hedeflenebilir. Tüm sitedeki sayfa ve yazılar SEO yönünden arama motorlarında verimli indeks alması için META DESCRİPTİON ve TİTLE kısımlarının SEO dostu olmasına özen gösterilmelidir. İçeriklerinizin görsellerine anahtar kelime ile “alt” etiketi eklemesi yapılmalıdır. Bu konu hakkında benzer içerik düzenlediğimiz web siteleri için linke tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Seo dostu tasarımımızla içerik eklediğimiz bimurat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Exit mobile version