Avukat Web Sitesi Nasıl Olmalı

lebloy-avukat-web-sitesi-nasıl-olmalı-ssl

Mesleki olarak kullanmak istediğiniz web sayfanız KVKK uyumlu ve SSL güvenlik sertifikalı olmalıdır. Çevrimiçi ortamdaki kurumsal kimliğinizin nasıl olması gerektiğini adım adım birlikte inceleyelim. Peki Avukat Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

Sitenizin genel kalitesi web tasarımında ki tema tercihinden renk seçimine kadar uzanan bir konuyu kapsamaktadır., Avukatlık mesleğinin hassas kurallara tabii olmasından dolayı resimler aşırı renkli ve ciddiyetten uzak olmamalıdır. Sitenin genel düzeni yalın ve anlaşılır olmadır.

Avukat Web Sitesinin Tasarımı Nasıl Olmalı

lebloy-avukat-web-sitesi-tasarımı
Avukat Web Sitesi Nasıl Olmalı | LEBLOY

Tasarımın sade olması karmaşık renk ve resimlerden uzak olması kullanıcı deneyimini kolaylaştırır. Tasarımın esnek kod yapısında olması siteye sonradan eklemek istediğinizin yapıları oluşturmayı da kolaylaştırır. Üstelik Sıkça Sorulan Sorular gibi teknik SEO gerektiren eklemeler yapılmasına olanak sağlar. Sitenin hızlı olması kullanıcı deneyimi için diğer önemli konudur.

lebloy-avukat-web-sitesi-tasarımı-hızlı
Avukat Web Sitesi Tasarımı Hızlı Olmalıdır

Web Sitesi Hızı

Hızlı açılan sayfaların SEO dostu olduğu Google tarafından bildirilen diğer bir diğer önemli kriteridir. Bunun nedeni sayfa açılış hızlarının kullanıcıların gezinmesini kolaylaştırmasıdır. Bunun tersi durumunda son kullanıcı sitede aradığı içeriği bulamayacağını düşünüp farklı site arayışına girmektedir.

Avukat Web Sitesi Nasıl Olmalı

Avukat Web Sitesi Tasarımız Nasıl Olmalıdır

Web sitenize düzenli içerik eklemelisiniz. İçerik oluşturma safhalarında bazı kritik noktalara da önem vermelisiniz. Dijital içerik üreticiler dünyasında en kabul gören cümle “İçerik Kraldır” deyimidir. Web sitenizin ziyaretçileri için arama menüsü olmalıdır. Çünkü arama menüsünün olmaması, site içeriğinin iyi başlık hiyerarşisi dizininde olmaması, yapısal kod gerektiren yerlerde yapısal veri işaretleyicilerinin olmaması ve başlıkların düzgün sıralanmaması avukat web sitesi tasarımlarının en çok ihmal edilen kısımlarının başında gelmektedir. “Avukat Web Sitesi Nasıl Olmalı” sorusunun cevabı olarak ana başlıklar şunlardır ;

  • Logo mutlaka olmalıdır mümkünse yatay düzlemde sade tipte olmalıdır
  • Avukat Web Sitesi kesinlikle SSL güvenlik sertifikalı olmalıdır
  • Özgeçmişiniz – Hakkımızda Bölümünün eksiksiz girilmesi. Meta Title ve Meta Description etiketlerinin alakalı yazılması gerekmektedir
  • Birden fazla avukatın bulunduğu hukuk bürolarında her bir avukat için ayrı özgeçmiş ve faaliyet alanları bulunmalıdır.
  • Özgün Makale – Seo kurallarına uygun SEO içeriklerinin yazılması. SEO etiketlerinin yerinde kullanılmalıdır
  • Semantik SEO çalışması yaparak ziyaretçinin arama kelimelerine uygun içerik üretilmelidir.
  • SEO temelinde arama motorları tarafından algılanmalarını sağlayacak kod etiketlerinin <head> etiketi başlığına eklenmesi. Bu etiketlerin sağladığı verilerle dönüşüm oranları takip edilmelidir. ( Google Analytics, Search Console etiketi gibi)

Avukat Web Sitesi Logo Tasarımı

Lebloy-Hukuk-LOGO
Lebloy Hukuk Logo DEMOSU

Logo tasarımlarının iç içe geçmiş olması logonun karmaşıklığını artırır. Themis, terazi veya sütun kullanımın üzerine karmaşık yapılar olmamalıdır. Üzerinden çizgiler ve daireler geçmesi, logo sahibinin avukat kimliğinden uzaklaşmasına neden olmaktadır. Üstelik üzerinden karmaşık illüstrasyon çalışması geçen bütün logolar ilk bakışta anlaşılmamaktadır. Logo Tasarımı için hazırladığımız detaylı bilgi içeren makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Avukat Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır ?

Logo yatay düzlemde Themis, sütun veya terazinin bulunduğu ikonlar içermelidir. Üzerinden karmaşık çizgiler geçmemelidir. Basit ve yatay düzlemde olması menü barı kısmını büyütmeyeceğinden içerik kısmının alanını da işgal etmeyecektir.

Özgeçmiş – Hakkımızda – Faaliyetlerimiz

lebloy-avukat-web-sitesi-tasarımı-faaliyet-alanlarımız
Avukat Web Sitesinde Özgeçmiş Nasıl Olmalıdır

Özgeçmişiniz sizin referansınızdır. Özgeçmişinizde veya şuan hangi alandaki davalara müdahil olduysanız bu alanları belirtmeniz gerekmektedir. Vekili olacağınız kişiler, sizin uzmanlaştığınız alanları bilmesi, ilgilenmediğiniz konularda listelenmenizi önler.Faaliyetlerimiz kısmı ile hangi alanlarda faaliyet gösterdiğinizi son kullanıcıya iletmek arama motoru optimizasyonu ( SEO )için de olumlu dönüşler sağlayacaktır. Bu durumu bir örnek ile açıklayalım; “anlaşmalı boşanma avukatı” arayan kullanıcıya ” fikri ve sınai haklar avukatı” alanında faaliyet gösteren bir avukatın listelenmesi saçma olacaktır. Görüldüğü üzere sizin hangi alanlarda davalarla ilgilendiğiniz ,son kullanıcının sizin hakkınızda bilgi sahibi olması, sizi bulmak istediği kişi olarak görmesini sağlayacaktır. Faaliyetler alanının düzenli olması, bu konuda içeriklerinizin olması da sitenizde kalma sürelerinizi arttıracaktır. Buna bağlı olarak sitenize gelen ziyaretçinizin , hemen çıkma oranlarında ki düşüşün yanı sıra iletişime geçen kişi sayısını da olumlu yönde etkileyecektir.

Özgün Makale

Özgün ve SEO uyumlu makale üretmek blog içeriğinizin okunmasını artıracaktır. Bu artan okuma oranlarını kendi içlerinde iç link inşası ile birbirine yönlendirecektir. Ziyaretçilerinizin aradığı içerik “kasten yaralama cezası” ile ilgili olsun, bu sayfadan sonra okumak istediği içerik “kasten yaralama cezası itiraz dilekçesi ” ile alakalı içeriği okuyacaktır. Sizler de ceza davaları konusunda faaliyet gösteren bir avukatsanız kullanıcıyı makale sonunda iletişim sayfasına yönlendirerek dönüşüm oranınızı arttırabilirsiniz. Böylece sitede kalma ve dönüşüm oranlarınızın arttığını göreceksinizdir. Bunların yanında makaleleriniz fazlaca akademik düzeyde uzun ve karmaşık olmamalıdır. Hukuk bilgisi olmayan son kullanıcı makalenizi anlamayacaktır ve hemen çıkacaktır. Ayrıca ziyaretçilerinizin sorularına uygun da içerik oluşturmalısınız. Bu yüzden makale yazarken Semantik SEO tekniği kullanılmalıdır. (Kelime Türeterek Anahtar Kelime Planlama) şöyle ki; Kasten Yaralama Suçu anahtar kelimesi için,

  • Kasten Yaralama Suçu Nedir
  • Mevzuatta Kasten Yaralama Suçu ve Cezası
  • Kasten Yaralama Suçunun İşlenme Biçimleri

görüldüğü üzere bu sıralamalar son kullanıcının arama niyetini gösterir. Bu yöntemle içerik üreterek son kullanıcıyı sayfanıza gelmesine katkı sağlayabilirsiniz. Kullanıcı anahtar kelime niyetlerine göre içerik yazma önerimizi En İyi Boşanma Avukatı içeriğimizde açıkladık.

Arama Motoru Etiketleri

Arama motoru etiketleri; Google, Yandex gibi arama motorlarının web sitenizdeki sayfa verilerinizin toplanmasını sağlayan kodlardır. Bu sayede arama motoru listelerinde alakalı sonuçlar listesinde görüntülenirsiniz. Bu kodlar eklenmezse arama motorları tarafından listelenmeyebilirsiniz.

SSL Güvenlik Sertifikası ve KVKK

lebloy-avukat-web-sitesi-nasıl-olmalı-ssl
Avukat Web Sitesi Güvenli Olmalıdır

Web tasarım hizmeti almak isteyen veya almış biriyseniz bu konular çok önemlidir. Karmaşık ve esnek olmayan kod yapısı kullanımı özelleştirilebilir site yapınızı bozmaktadır. Alt yapı kullanımı; sitenin hızını, esnekliğini ve güvenliğini tam olarak sağlamamış olabilir. Bu nedenle web sitenizin yavaşlaması, isteğiniz bir özelliğin sonradan eklenememesi sizi ilerleyen süreçlerde kişiselleştirmede zorluk yaşatacaktır. Özellikle güvenlik sertifikasının sağlanamaması durumlarda sitenizin adres kısımlarında “güvenli değildir” ibaresi bulunabilir. Üstelik bu durum ziyaretçileriniz gözünde hiç iyi önyargı oluşturmayan bir görüntü olacaktır. Ayrıca SSL sertifikası eksikliği başlıca SEO düşmanıdır.

Bazı avukat sitelerinin adres kısımlarında “Güvenli Değildir – Hiçbir verinizi girmeyin aksi takdirde saldırganlar tarafından çalınabilir.” yazmaktadır. İşte bu gibi sorunlar prestij kaybının en önemli sebeplerindendir.

Yaptığımız çalışmalarda SSL sertifikasını standart paket içerisinde hizmete sunarak, imajınızın “Güvenli Değildir” yazısı karşılaştığımız hukuk büroları sitelerinin izlenimi gibi bozulmasına müsaade etmemekteyiz. Güvenlik sertifikalı , SEO tam uyumlu web sitesi tasarımlarımız ve referanslarımız hakkında bilgi almak için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2 thoughts on “Avukat Web Sitesi Nasıl Olmalı”

Bir Cevap Yazın

Call Now Button