Avukat İnternet Sitesi Kurabilir mi ?

Avukat İnternet Sitesi Kurabilir mi ? Evet belirli şartlarla neden olmasın ? Hukuk büroları veya serbest avukatlar emsal davaları yazarak müvekkillerini bilgilendirmektedir. Reklam kuralını ihlal etmediği sürece avukatların da internet sitesi sahibi olmasında sakınca yoktur.

Bazı avukat sitelerinin adresleri alıştığımız .com, .net, vb. şekilde uzantılı olsa da Türkiye’de av.tr isimli domain vardır. Eğer bir URL adresinin sonu av.tr ise kesinlikle bir avukata tahsis edilmiştir. Bu özellik hukukçular için URL’yi çekici hale getirmektedir. Peki bunlar için ne yapmanız gerekmektedir birlikte inceleyelim.

avukat web sitesi
Avukat Web Sitesi Tasarım

Av.tr Alan Adı Almanın Şartları

Av.tr alan adı avukatlar tarafından kullanılabilen URL uzantısıdır. Bunun yanında .com uzantılı veya bir başka şekilde uzantılı olan URL seçenekleri de kullanılabilmektedir.

Av.tr Alan adı almanın şartları nelerdir ?

Av.tr alan adı tahsisi sadece Türkiye Barolar Birliği tarafından onaylanan avukatlara belirli şartlarla tahsis edilir.

Av.tr Alan adı Almak istiyorum ne yapmalıyım ?

Av.tr alan adı tahsisi için öncelikle avukat olmanız gerekir. Başvurmak istediğiniz alan adı için örnek; eceyılmaz.av.tr , yılmaz.av.tr şeklinde alabilirsiniz.

Av.tr Alan adı Almak İçin Size Başvurabilir miyiz ?

Alan adını almak için yetkili yerler ile aranızda bağlantı kurarak av.tr domain tahsisini gerçekleştiririz. Ardından size sadece internet adresinizi çevrenizle paylaşmak kalır.

Hem av.tr hem de .com aynı anda kullanabilir miyim ?

Evet, .com uzantısından av.tr ye yönlendirme yaparak av.tr adresiniz kullanabilirsiniz.

Sadece İsmimle Av.tr alan adı alabilir miyim ?

İsim soyisim veya sadece soy isimle alabilirsiniz. Ancak ece.av.tr alamazsınız ece.av.tr şeklinde alan adı tahsisi gerçekleştirilmez.

Avukat Web Sitesi Kurabilir mi ? Sorusunun cevaplarını bulduysak sırada Av.tr domain alma sıralamasında hangi yolu takip etmekteyiz beraber takip edelim.

Av.tr Alan Adıyla İnternet Sitesi Nasıl Kurulur

Av.tr Alan Adıyla Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Toplam zaman: 3 gün

Başvuru Aşaması

Av.Tr tahsisi için TRABİS tarafından yetkilendirilmiş merciye başvurumuzu yapıyoruz. Bu esnada sizde kendi oturumunuzla Türkiye Barolar Birliği linkinden formu doldurarak başvuruyu onaylıyorsunuz.

Baro Başvurumu Yaptım

Barolar Birliği Başvurunuzun ardından baro ile bizim başvurumuz eşleşirse işlemi sizin yaptığınız doğrulanarak domain tahsise açılır. Bu aşamadan sonra size hiçbir iş düşmeden tamamını biz sürdürüyoruz ve 2 gün içinde domain kullanıma açıyoruz. ( Sürenin Uzunluğu Bizden Kaynaklı Değildir.)

Tahsise Açılan Domaini Kullanıma Sunma

Bu aşamayı da bizler düzenleyerek sizin kullanımınızı açık hale getiriyoruz. Mail adresinizi Örnek ; info@orneksite.av.tr şeklinde düzenleyerek size ait İphone, Gmail veya kişisel bilgisayarınıza entegre ediyoruz.

Hukuk Büroları Web Sitesi Kurabilir mi ?

Evet hukuk büroları da avukatlar gibi web sitesi kurabilmektedir. Teknik olarak avukatlardan hiçbir farkı olmadan reklam yasağı ile birlikte hukuk büroları da web sitesi kurabilmektedir. Avukatlar nasıl web sitesi kurmalıdır nelere dikkat etmelidir içeriğimize göz atabilirsiniz.

4 thoughts on “Avukat İnternet Sitesi Kurabilir mi ?”

  1. Geri bildirim: Hazır Avukat Web Sitesi - Lebloy | Murat ÖRNEK

  2. Geri bildirim: Hazır Avukat Web Sitesi - Lebloy | Murat ÖRNEK

Bir Cevap Yazın

Call Now Button